Choď na obsah Choď na menu
 


Kniha prvá: Anjel z temnôt

Čo je osud? Je to pevná čiara, ktorá nám presne určuje, akým smerom pôjde náš život, určuje každý náš krok? Alebo sú to jemné vlákenka, krehkejšie ako vlákna pavučín, ktoré sa vinú tisíckami smerov?

 

Keď sa Harry Potter dozvedel, že je synom muža, ktorý mu zo života robil peklo, myslel si, že sa mu už nič horšie nemôže stať. Ako bude pokračovať jeho život? Ako môže pokračovať život chlapca, ktorý stratil minulosť a pevnú pôdu pod nohami? Zvládne to a prežije, zaručí pokojný život svojim milovaným alebo zlyhá a stiahne so sebou všetkých, ktorí v neho veria?

 

Príbeh o mladom mužovi, ktorý sa vydal ťažkou cestou, miloval, nenávidel, padal a vstával a to všetko pre tých, ktorých miloval.  

 

 

 

Stav: Dokončená

Počet strán: 600

Počet kapitol: 51

 

Príspevky

18. 9. 2015

51. Anjel z temnôt

/ Rubrika: Kniha prvá: Anjel z temnôt / Komentáre: 10

Posledná časť prvej knihy Požehnaných dedičov. 

Čo hovoríte na Azazela? 

Užite si čítanie. 

 
Celý príspevok

26. 8. 2015

50. Tam, kde sa rodí nádej

/ Rubrika: Kniha prvá: Anjel z temnôt / Komentáre: 18

Drahí moji, máme tu krásne okrúhlu päťdesiatu kapitolu tejto poviedky. Priblížime sa k momentu, na ktorý mnohí z vás čakali. ;-) 

Ďakujem vám za to, že ste to so mnou, s Harrisonom, Mordredom, Lorethom, Catherine, Azazelom, Lunou, Snapeom a mnohými ďalšími prešli až sem. Vaše komentáre pre mňa veľa znamenali, pri niektorých som sa usmievala ako blázon. Naši sa niekedy veľmi čudovali. 

A niekedy šomrali, koľko času trávim za notebookom. :-) 

Táto kapitola je pre vás, ktorí ste sa so mnou dostali až sem. :-) A poviem vám jedno: toto nie je koniec. 

Príjemné čítanie. :-) 

 
Celý príspevok

24. 8. 2015

49. Spomienky minulosti

/ Rubrika: Kniha prvá: Anjel z temnôt / Komentáre: 6

Idem sa trochu pohrať s letnou výzvou. Tento týždeň pribudne tých kapitol celkom dosť, určite aspoň tri. :-)

Minulosť - krásna, krutá, bolestivá, zabudnutá, plná právd... Harry o tom vie svoje. 

Prajem príjemné čítanie. 

 
Celý príspevok

20. 8. 2015

48. Anjel smrti

/ Rubrika: Kniha prvá: Anjel z temnôt / Komentáre: 8

Trochu neskôr ako som plánovala, ale je. A je podstatne kratšia než predošlá. Stihla by som napísať aj dlhšiu, ale podľa všetkého chcete radšej, aby som sa pokúsila dokončiť výzvu. V takom prípade budú nasledujúce kapitoly bežnej dĺžky. 

Myslím ale, že výzvu nestihnem dokončiť. Ešte pôjdem počas prázdnin preč... Ale pokúsim sa. :-)

Dnes sa nám opäť ukáže ktosi nový. ;-) A Harry dostane dar, ktorý sa neodmieta. A ktorý sa ani odmietnuť nedá. :-)

Príjemné čítanie. :-)

Nebetovaná

 
Celý príspevok

7. 8. 2015

47. Cesty osudu

/ Rubrika: Kniha prvá: Anjel z temnôt / Komentáre: 22

Vážení a milí, toto je najdlhšia kapitola, čo som doposiaľ napísala. 33 strán, písmom veľkosti 11. Celkom dobrá dĺžka, čo poviete? 

Túto kapitolu som len písala a písala a písala... A nie a nie dôjsť na koniec. :) 

Týmto činom zároveň definitívne ukončujem poslednú výzvu, ktorá bola spustená. Išla veľmi pomaly, čo ma mrzelo, najmä preto, lebo sme ju nestihli dokončiť. Ja som potom odišla na týždeň do Bratislavy, a keď som sa vrátila, odvolali ma do tábora. To bolo natoľko rýchle a nečakané, že som mala dokopy dve hodiny na to, aby som sa najedla a pobalila, aby som mohla ísť. Zistila som to v deň, kedy sa odchádzalo preč, niekedy okolo dvanástej, s tým, že sa odchádzalo o pol tretej. A ja som vtedy ešte ani nebola doma. 

A teraz odchádzam znovu na týždeň preč. 

Ešte je tu pár vecí, ktoré by som mala napísať, ale zaspávam nad klávesnicou. Je päť hodín ráno, vstať z postele bude dnes katastrofa. 

Každopádne. Pýtali ste sa či som čerpala z nejakých zdrojov alebo bol príbeh Adama, Evy a Lilith výplod mojej fantázie. Uspokojí vás odpoveď, že tu bolo z každého trochu? Adama a Evu pozná každý, Lilith sa spomína iba v istých špecifických rozprávaniach. Ja som sa len pokúsila istým spôsobom pospájať niekoľko príbehov, 'faktov' a vedomostí, ktoré mám. O Adamovi, Eve, anjeloch a démonoch viem celkom dosť. Tejto téme som sa nejakú dobu venovala. 

A ešte sa cítim povinná odpovedať takýmto spôsobom na niekoľko ďalších správ s v podstate rovnakým obsahom. Akosi sa mi totižto nechce veriť, že keď reagujem na vaše komentáre, prečíta si to niekto, už tobôž nie ten, komu som písala reakciu. :-) 

Takže... Mnohí ste rozoberali či bude tento príbeh dlhý alebo nie. Osobne sa odvažujem tvrdiť, že už teraz je ten príbeh dlhý. Ak však budem mať ešte napísať všetko, čo tam chcem mať, môžem vám s čistým srdcom povedať, že sme tak maximálne v polovici.

Dúfam, že vám to neprekáža. Nie som si istá či je tento príbeh dostatočne dobrý na to, aby som si mohla dovoliť písať ho až tak dlho. Nech je to však ako chce, myšlienky mi okolo neho lietajú do priveľkého množstva smerov a plánujem priveľa udalostí na to, aby som bola schopná napísať ešte tak dvadsať kapitol a skončiť. Koniec je zatiaľ v nedohľadne. 

Teraz vám však prajem príjemné čítanie. Ja sa idem konečne aspoň trochu vyspať. :-) Mimochodom, pokiaľ by sa niekto chcel pozhovárať so mnou o fikciách alebo len tak o čomkoľvek, napíšte a môžeme použiť chat tu na stránkach. Už je to pekne dlhá doba, čo bol využitý. :-) 

Nebetovaná. Ako vždy. 

Pá pá

 
Celý príspevok

20. 7. 2015

46. Nevyhnutné spojenectvo

/ Rubrika: Kniha prvá: Anjel z temnôt / Komentáre: 10

Túto poznámku ignorujte, je pre mňa, lebo tu nikdy nemám papier ani mobil, ani nič... Ale za to mám tendenciu zabúdať.... Remus, Sirius - Tretia strana! (Posledná veta)

 

Príjemné čítanie. 

A ako nič z toho, čo pridávam ani toto nie je betované. A, samozrejme, ja som to po sebe tiež druhýkrát nečítala. Z čím by som mala začať, keď už nemám betu. A z vlastných skúseností viem, že robím chyby. Najmä, keď píšem po nociach, čo je väčšinou. A ešte keď pendlujem medzi rôznymi programami na písanie, pričom sa raz za čas stáva, že im prepne... Je to zaujímavé. Veď viete... 

Priveľa hodín, idem sa už ozaj baliť. Dobrú noc. 

 

 
Celý príspevok

20. 7. 2015

45. Adam, Eva a Lilith

/ Rubrika: Kniha prvá: Anjel z temnôt / Komentáre: 5

Úprimne už ani poriadne nevidím, takže sem len rýchlo niečo nahádžem. Predošlú noc som išla spať o štvrtej ráno, takže som dokopy nič nenaspala a teraz je pomaly jedna hodina, o šiestej vyrážame preč a ja nemám ešte ani pobalený kufor. Dokonca som si napísala lístok, čo si mám zabaliť, lebo ledva premýšľam. A z... uf... pätnástich vecí, ktoré tam mám, mám zatiaľ zbalené štyri... Proste... Ráno ma ani sedem budíkov, čo mám nastavených, neprebudí... Počas školského roka viem dobre  fungovať celý pracovný týždeň na piatich, pri najhoršom troch hodinách denne, ale akonáhle prídu prázdniny... Prepínam. A chcem proste spať. :-) 

Vám teraz každopádne prajem dobrú noc. A, mimochodom, čo nehodím na stránky teraz, hodím sem neskôr. 

Tak sa mi tu teda majte krásne. Ozvem sa o týždeň. 

Pá pá. 

 
Celý príspevok

14. 7. 2015

44. Ponuka

/ Rubrika: Kniha prvá: Anjel z temnôt / Komentáre: 15

Chcela som začať už skôr, ale nevyšlo to, pár dní som preležala s horúčkou v posteli. Každopádne, teraz som opäť tu a máme tu výzvu. :-)

Pravidlá poznáte, desať kapitol, desať komentárov ku každej kapitole. Potom pridám ďalšiu kapitolu. Začneme kapitolou k AzT, kde sa zoznámime s novým profesorom Obrany proti čiernej mágií a na scéne sa nám objaví aj náš starý známy. A tým nemyslím Voldemorta, hoci ani jedného z nich dvoch nemá Harry práve v láske. 

Prajem príjemné čítanie. :-) 

 
Celý príspevok

28. 6. 2015

43. Le Fayov príbeh

/ Rubrika: Kniha prvá: Anjel z temnôt / Komentáre: 12

AzT je moja srdcovka. Je to najrozpracovanejšia kapitolovka, ktorú tu mám a myslím, že bude aj prvá, ktorú dokončím. Keď som videla ako dlho už trvalo, kým som pridala poslednú kapitolu, musela som okamžite písať a hodiť sem niečo. 

Dúfam, že sa bude páčiť. :-) 

Príjemné čítanie, 

nebetovaná. 

 
Celý príspevok

1. 3. 2015

42. Keď sa život rúca

/ Rubrika: Kniha prvá: Anjel z temnôt / Komentáre: 13

Pridávam po dlhej dobe a neviem, kedy pridám najbližšie... Mám teraz dosť náročné obdobie a väčšinu času, keď sa dostanem za notebook, strávim nad projektmi. Neskôr vám to vynahradím nejakou výzvou, zatiaľ budem pridávať len sporadicky... Keď sa dostanem domov o ôsmej a potrebujem sa ešte učiť, nemám naozaj čas ani chuť písať... Mrzí ma to... 

Táto kapitola je jedna z najdlhších, aké som kedy napísala... :-) 

Príjemné čítanie.

Nebetovaná.

 
Celý príspevok