Choď na obsah Choď na menu
 


Kniha druhá: Tanec so smrťou

Žiadali ho, aby bol ich štítom proti temnote. Chceli, aby za nich vyhral vojny, ktoré začali oni. Očakávali od neho, že obetuje všetko, aby zmenil obraz sveta.

A on sa stal všetkým, čím chceli. Bojoval proti temnote, hoci sa sama vzpínala v jeho vnútri, prúdila v jeho krvi a trýznila jeho dušu. Bojoval v ich bojoch, prijal na seba titul ich Spasiteľa ochotne pre nich obetoval život, hoci oni mu všetko vzali. Obetoval pre nich všetko...

Ale je možné bojovať, aj keď sa všetko zdá byť stratené? Ako kráčať ďalej, keď prišiel o všetko? Ako prežiariť temnotu, keď svetlo v ňom samom vyhaslo?

 

Toto je príbeh o jednom z nás, o mladíkovi, ledva mužovi, ktorý niesol na pleciach svoj vlastný kríž, miloval a trpel, smial sa a plakal a jediné, po čom túžil, bolo zakúsiť aspoň trochu šťastia. 

 

 

 

Stav: Rozpísaná

Počet strán: 200+

Počet kapitol: 

 

Príspevky

31. 1. 2019

22. Večný svit nepoškvrnenej mysle

/ Rubrika: Kniha druhá: Tanec so smrťou / Komentáre: 4

Dobrý večer, priatelia. 

Pridávam novú kapitolu k PD. Je to krásnych 24 strán, čo - aspoň na moje štandardy - vôbec nie je zlé. :-) 

V poslednej dobe, keďže ma čakalo množstvo skúšok, na ktoré som sa mala učiť, som aktívne písala. Kapitolu som si prešla, ale napriek tomu nemôžem plne zaručiť, že bude celkom bez chýb. Nejaké nedostatky, ktoré tam boli, som opravila, tak som snáď našla aspoň väčšinu. 

Ďakujem za komentáre k predošlej kapitole. Teším sa z každého jedného. :-)

Klea 

 
Celý príspevok

18. 10. 2018

21. Koniec a začiatok

/ Rubrika: Kniha druhá: Tanec so smrťou / Komentáre: 7

Dobrý večer, vážení. 

Na začiatku kapitoly pripojím aj vysvetlenie ohľadne predošlej časti. Dúfam, že bude postačujúce. :-)

Mrzí ma, že sa mi nepodarilo dodať kapitolu už v nedeľu ako som predpokladala, ale ukázalo sa, že bude o čosi obsiahlejšia. Máme tu 23 strán, čo nie je málo. :-)

Ďakujem za reakcie k poslednej kapitole. 

Kapitola je nebetovaná. 

Užite si čítanie. 

 
Celý príspevok

24. 6. 2018

20. Ticho pred búrkou

/ Rubrika: Kniha druhá: Tanec so smrťou / Komentáre: 4

Dobrý večer. 

 

Uznávam, že prešla dlhá doba, odkedy som naposledy pridala nejakú kapitolu. Mrzí ma to, no teraz mi už zostáva len skúsiť sa polepšiť do budúcnosti. 

Toto je jedna z posledných pokojnejších kapitol. V príbehu čoskoro nastane zvrat a malo by nás čakať aj o čosi viac akcie. Uvedomujem si, že druhá kniha nemá ešte ani 300 strán, takže bude chvíľu trvať, než ju dokončíme, no trúfam si tvrdiť, že polovicu už máme. Možno sme už prešli aj za polovicu. Neviem odhadnúť, koľko kapitol nám ostáva do záveru. Ale dúfam, že to pôjde trochu svižnejšie. 

 

Ďakujem Vám za trpezlivosť. Vďaka patrí najmä Martinovi, Carus, Sam, Maky a Sari. 

Uvedomujem si, že som miestami absolútne otrasná, no obávam sa, že lepšia už nebudem. 

 

Nebetovaná kapitola 

 
Celý príspevok

11. 4. 2018

19. Hlas osudu

/ Rubrika: Kniha druhá: Tanec so smrťou / Komentáre: 3

Dobrý deň, priatelia. 

 

Rada by som vám slúbila, že to bude lepšie. Že budem pridávať častejšie než doteraz a viac písať. Pravda ale je, že píšem stále menej a menej a hoci tento svet pre mňa bude vždy znamenať veľa, prestáva byť na prvom mieste. Začala som písať vlastnú tvorbu, možno sa dokonca jedného dňa pokúsim vydať svoje vlastné príbehy. Aj reálny svet sa v posledných mesiacoch stal o čosi lepším miestom, nemusím sa tak často ukrývať vo vlastnej predstavivosti, aby som sa nezbláznila. 

Nenechajte sa zmýliť, toto nie je rozlúčka. S vami, ktorí stále navštevujete tieto stránky, sa to chystám potiahnuť až do konca. Rovnako ako vy chcem dospieť ku koncu príbehu a akonáhle skončím s PD, plánujem dokončiť aj PR a NM. Nedokončené príbehy ma nesmierne deptajú. 

Ďakujem, že máte so mnou trpezlivosť. Viem, že to mnohokrát nie je ľahké. Keby mal ktokoľvek z vás chuť, napíšte mi na mail, či už kvôli rozhovoru alebo pre čokoľvek iné. Pokojne ma môžete aj zbuzerovať. Zaslúžim si to. 

Kapitola je pre vás, ale to vy viete. Každú jednu som napísala kvôli vám. 

 

Vaša Klea

 

Nebetovaná kapitola

 
Celý príspevok

22. 2. 2018

Intermezzo. Tichý večer

/ Rubrika: Kniha druhá: Tanec so smrťou / Komentáre: 2

Dobrý večer, 

toto bude len kratučká vsuvka, nemusíte ju čítať, pokiaľ nechcete. Je to len drobnosť, ktorá by si za iných okolností nenašla miesto v príbehu, hoci sa nedá povedať, že by bola nedôležitá. Krátke stretnutie utiahnutého profesora a utrápeného študenta. 

Vaša Klea. 

 

Kapitola je nebetovaná.

 

 

 
Celý príspevok

12. 2. 2018

18. Takí ako ja

/ Rubrika: Kniha druhá: Tanec so smrťou / Komentáre: 4

Ahojte. 

Viem, že to nevydalo celkom tak ako som plánovala, ale v podstate je to aj tak dobré. Na moje pomery. Kapitola má krásnych 20 strán a, čo je ešte lepšie, Maat na ňu hodila svojím odborným očkom. 

Musím vás ale varovať, v kapitole bude hneď niekoľko spoilerov. Začala som ju písať už pred niekoľkými mesiacmi s predstavou, že ju pridám ako nepovinné intermezzo (a teraz mám na mysli len tú časť s Aristosom a tými ostatnými). Keď som sa k nej teraz opäť dostala, krásne zapasovala do príbehu. 

Kým začnete čítať, mali by ste vedieť, že každý jeden príbeh, ktorý je rozpísaný na týchto stránkach, je v mojej hlave už takmer hotový. Iste, stále je možné vydať sa mnohými cestami a niektoré časti prekvapia pri písaní aj mňa, no základná línia sa nemení. Čo sa PD týka, mám už celkom slušnú predstavu o samotných kapitolách do konca, nielen o príbehu ako takom. Pomaly sa blížime k vyvrcholeniu, drahí moji. Druhá kniha bude, obávam sa, kratšia ako prvá, no napriek tomu dosiahneme celkom pekný počet strán. Zatiaľ ich máme cca 250 a hádam, že nakoniec by sme sa mohli dostať dokopy na tých 1000 strán. A čo sa týka ostatných poviedok... V tejto kapitole sa dozvieme niečo do budúcnosti o PR a Najmocnejšom. A zľahka sa dostaneme aj do budúcnosti čo sa týka Daniela, no on nám veľa neprezradí. Ja mám už dlho jasno kam budú ich príbehy smerovať, problém je v tom ako často riešim, že moje prsty odmietajú zadať do notebooku to, čo má moja hlava už dávno zložené. Čiastočne za to môžu aj všetky ostatné príbehy, ktoré sa nikdy nedostanú von, no nechcú opustiť moju hlavu. Mám rozpísaných najmenej tucet ďalších kapitoloviek k HP a niekoľko jednorázoviek a radšej ani nebudem pokračovať ďalej. 

Ospravedlňujem sa za to odbočovanie. Lietajú mi myšlienky, keď sa vám to pokúšam vysvetliť. Kedysi som povedala, že všetky poviedky dokončím a to aj plánujem. Možno mi to ide pomaly a nedokážem zaručiť, že sa to zlepší, no snažím sa. Príbehy a postavy z tohto sveta sú pre mňa živé a ja nie som ochotná vzdať sa ich. Je to už pekných pár rokov, čo som začala písať a nemám v pláne tak skoro prestať. Možno pochopíte, ak vám poviem, že toto je niekedy jediný dôvod, pre ktorý sa ráno vôbec prinútim vyliezť z domu a otravujem sa s realitou (ktorá vie byť pekne hnusná). Možno to poznáte. 

Ďakujem za vašu trpezlivosť. 

 

Za chýbajúce preklepy a ďalšie chyby patrí vďaka Maat. 

 
Celý príspevok

21. 10. 2017

17. Nevyhnutnosť výberu

/ Rubrika: Kniha druhá: Tanec so smrťou / Komentáre: 7

Dobrý deň, 

 

hlásim sa s ďalšou kapitolou. Nutne podotknúť, že po pekne dlhej dobe. Ale ste prvou vecou, o ktorú sa starám, odkedy som prišla domov. Tento víkend si už konečne nahádžem do nového notebooku rozpísané kapitoly, takže budem môcť písať aj počas týždňa. Teraz musím bežať, už meškám, ale neskôr sa ozvem. 

 

Užite si kapitolu. 

Za betareading a opravu ďakujem Maat. Ako vždy vychytala moje logické chyby. 

 

Love, 

Klea

 
Celý príspevok

22. 4. 2017

16. Pre Harryho

/ Rubrika: Kniha druhá: Tanec so smrťou / Komentáre: 13

Dobrý deň prajem, 

 

do výzvy mi skočilo pár nečakaných udalostí, včera som prišla domov až o desiatej a prakticky hneď som aj odchádzala preč. Pridávam kapitolu najskôr ako sa dalo.

Vážne ma mrzí omeškanie, ale inak to nešlo. 

 

Klea

Kapitola nebetovaná

 

A čo sa týka MJM, Bojovníka a Najmocnejšieho, sú pozastavené. Na stránkach je vysvetlenie a vysvetľovala som to aj mimo toho textu, ktorý nájdete naľavo. Predpokladám, že sa k nim neskôr vrátim. Plánujem to. No určite to nebude v blízkej budúcnosti. Úprimne, pochybujem, že to bude tento rok. Kalendárny, nie školský. 

Momentálne pracujem na troch rozbehnutých poviedkach. PD, NM a PR. Toho sa teraz držím. Čo sa týka druhej knihy Požehnaných dedičov, čaká nás ešte niekoľko desiatok kapitol. Čo bude potom, sa uvidí. Harry možno bude kráľom a možno nie. Či presnejšie, možno prežije a možno nadobro umrie. NM ešte nie je ani v polovici svojej cesty. A čo sa týka PR, tam je to skutočne otázne. Môžem však povedať, že tu tiež ešte nie sme ani v polovici. Je ešte mnoho vecí, ktoré potrebujeme vysvetliť a urovnať. A v najbližšej dobe budem pracovať na každej jednej poviedke. 

Každopádne, čaká nás hromada kapitol. A kým definitívne neukončím aspoň jednu poviedku, nebudem pokračovať v pozastavených. Ale aj tie čakajú. MJM musím dokončiť, pretože mi Maat odtrhne hlavu (ja viem, že ma máš rada :-D), Najmocnejšieho dokončím, pretože viem presne ako to všetko skončí a približne aj to ako sa k tomu dopracujem. A Bojovníka tiež dokončím. Lenže... raz. Budem veriť, že HP svet najbližšie roky neopustíme. :-) 

Ďakujem. 

Vaša, Klea. 

 

 
Celý príspevok

20. 4. 2017

15. Na slávnu porazených

/ Rubrika: Kniha druhá: Tanec so smrťou / Komentáre: 12

Ahoj, ľudia. :-) 

 

Máme tu ďalšiu kapitolu výzvy. A pokiaľ dobre počítam, prehupli sme sa do druhej polovice. :-) 

 

Ďakujem za komentáre, ktoré mi zanechávate a najmä za trpezlivosť, ktorú so mnou máte. Viem, že si to často nezaslúžim. 

 

Kapitola nebetovaná. 

 
Celý príspevok

19. 4. 2017

14. O princeznách a tých druhých

/ Rubrika: Kniha druhá: Tanec so smrťou / Komentáre: 12

Kapitola je klasicky nebetovaná. Prečítala som to po sebe asi do polovice, dočítam to zajtra. Nateraz to nechám tak, nech stihnem pridať, kým pôjdem spať. Zajtra vstávam skoro a už sú takmer dve ráno. :-) 

 

Čo sa týka mien, pokúsim sa to opraviť. Dúfam, že na to nezabudnem. Úprimne, je v tom pekný chaos, keď teraz počas výzvy píšem prakticky všetko naraz. Snažím sa, no chybička sa akosi pritrafila. 

 

Je úžasné vedieť, že ľudia, ktorých som si pamätala z predošlých čias, sa tu stále z času na čas pristavia a pozrú sa, či nemáme niečo nové. Ďakujem vám. Znamená to pre mňa veľa. 

 

Vaša Klea. 

 
Celý príspevok